Как преносимите джаджи ще влияят на уеб дизайна?
Без съмнение новите технологии (като таблети, смартфони) ще променят представата за дизайна, но въпросът е как точно ще го направят. Ето 7 пункта, които касаят уеб дизайна на преносимите джаджи:
Отзивчив, адаптивен дизайн
Сигурно и вие на мобилни устройства сте се натъквали на огромен брой сайтове, които не са оптимизирани за мобилен преглед. Това изморява, затруднява разглеждането и в крайна сметка потребителят си тръгва бързо от сайта.
Незабавен достъп до информация
Носителите на съвременните устройства искат бърз достъп до информацията. Незабавен достъп – това означава, че уеб дизайнът не трябва да забавя достъпът на потребителите до нужната му информация. Защо потребителят идва на сайта ви? Помислете над това и създайте дизайн около този отговор.
Интерактивност – това е всичко
Вземете, примерно, гласовата навигация като интерактивен елемент. Ако не искате да говорите, тогава ще е достатъчно да направите движение с главата, ръката си или дори с един пръст. Какво означава това за уеб дизайна?
Уеб дизайнът не може да бъде само статичен и да се базира само на визуално възприятие. Той трябва да бъде динамичен, с ясно разбиране кои са неговите потребители и какъв е най-добрият начин да се отговори на техните нужди.
Минимализъм в дизайна
През последните години минимализмът става тенденция в уеб дизайна и най-вероятно ще отиде и по-далеч. Такъв дизайн е най-оптимален за новите джаджи с техните платформи, тъй като не е толкова тежък. Много често уеб и графичните дизайнери прекаляват с количеството визуални елементи, за да направят впечатление. Много по-трудно е да се създаде изчистен дизайн, при който основно внимание се обръща на съдържанието. Помислете за това как искате вашия сайт да се показва на малки устройства. Пространството на екрана е ограничено.
Големина на текста
Логиката показва, че най-малкият размер на текста не е за предпочитане. Големина от 12 pt и повече е особено важна за преносимите джаджи. Ако вашият сайт не е оптимизиран за мобилни устройства, потребителите не могат да прочетат текста си на екрана. Представете си опитите да прочетете малък текст на телевизора от 8-10 крачки. Не е добре, нали?
Изскачащи прозорци, които трябва да се преследват
Може да се спори, но изскачащите прозорци нямат място в тези нови приспособления. Опитайте се, например, да кликнете върху „х“ в Google Glass. Ако все пак се налага да включите изскачащи прозорци, то направете бутон „затвори“ с по-голям размер.
Интуитивен уеб дизайн
Отговорете си на този въпрос: защо някой идва на сайта през мобилното устройство? За да е информиран, да се забавлява, да разбере маршрут, за да научи за отстъпки, промоции? Във всеки случай дизайнът трябва да подпомага и направлява посетителите към удовлетворяване на нуждите им.
Интуитивен дизайн е особен важен, когато става дума за нови джаджи. Потребителите не разполагат с достатъчно търпение, за да разгледат целия ви сайт. Вместо това неговата навигация сама трябва да предвижда поведението и изискванията на потребителя.
В заключение
Мобилните технологии за в бъдеще ще имат все по-големи изисквания към уеб и графичния дизайн, чиято стойност ще е голяма за такива джаджи.
Категории
- Adobe Creative Cloud (6)
- Adobe Illustrator (3)
- Adobe InDesign (4)
- Adobe Photoshop (1)
- Отзиви от клиенти (10)
- Печатна реклама (24)
- Полезни съвети (87)
- Уеб дизайн (26)
Последни публикации
- 23 юни 2024предпечатна подготовка на постерНа сайта попаднах случайно, когато търсех помощ за предпечатна обработка на постер. Бях притеснена,...
- 24 мар. 2024Графичен дизайн и предпечатна подготовкаВъведение Графичният дизайн е ключов аспект на печатната рекламна индустрия. Ефективният графичен ди...
- 06 дек. 2020За двата учебникаАнглийско-Френски и Българо-Английски...
- 28 юни 201910 практически съвета10 практически съвета от самоук дизайнер Днес ще ви дам 10 практически съвета откъде да започнете св...
- 18 юни 2019Лидер на творчески екипКак да станете лидер на творчески екип Работата на лидер на творчески екип е различна от работата на...
Отзиви от клиенти:
Бързина и креативност – това са качествата, които отличават Арам в неговата работа. Умее да вниква в проблемите на клиента, изслушва те с внимание и разбиране и предлага решения, които точно пасват на твоите нужни.
Да се работи с него е истинско удоволствие!
Впечатлен съм от невероятния професионализъм на Арам Агопян. Изпратих му текста на пиесата си „Битката на Хортензий“ и за много кратко време, без насочващи идеи от моя страна, получих от него великолепна корица. С радост установих, че духът на пиесата ми се е вселил в нея. А… Read more
Намерих Арам Агопян чрез неговия блог в труден за мен като издател и автор момент. Налагаше се да достигна по-висок стандарт за графичен дизайн и илюстриране на учебника ми по Философия за 9. Клас.
Арам Агопян е не само майстор на дизайна, но и разбран, отворен и диалогичен партньор, с който се работи леко. Той е точен в сроковете, спазва и надраства изискванията … Read more
Корицата, която Арам Агопян ми направи, не само оправда, но и надмина очакванията ми. Получих качествена услуга на конкурентни цени и в оптимални срокове! Благодаря! Ралица Дечева
Много съм доволна и силно препоръчвам работата с Арам!
Изключително професионално изпълнение! Коректен, точен, бърз, креативен, с фокус върху нуждите на клиента.
Арам е изключително точен, изпълнителен и отговорен професионалист. Уникално сериозно отношение към работата!
Изключително съм благодарен на Арам Агопян, който направи мега якия дизайн на опаковката на нашия продукт и също така спомогна за нейното отпечатване.
Горещо го препоръчвам за работа по ваши проекти!
На сайта попаднах случайно, когато търсех помощ за предпечатна обработка на постер. Бях притеснена, защото разполагах с много малко време. Г-н Агопян се отзова, въпреки, че беше празничен ден. Веднага се ориентира в задачата и я изпълни изключително професионално за броени часове. Много сме му благодарни. Препоръчваме сайта на всеки, който има нужда от предпечатна обработка.
… Read more